България стана отборен шампион за 2016-та година, Майкъл – фантастичен

В Троян завърши финалния кръг на Балканския шампионат по мотокрос, а благодарение на отличното представяне на родните пилоти в шестте кръга от календара България стана отборен шампион за 2016-та година.
Над 7000 зрители видяха майсторско каране , отлично трасе и  оспорвани битки в различните класове през състезателния уикенд, които бяха част и от 7-ия кръг на Републиканския календар .
radostinПри МХ65  победата в двата манша безапелационно спечели Радостин Михайлов (България, КТМ, 50 точки), а след него финишира и в двете пробягвания Мариус Канакис (Гърция, КТМ, 44 точки), трети на подиума за награждаване се качи единствената дама Айда Кояну (Румъния, КТМ, 38 точки). Виктор Бориславов стана поредния носител на приза на „Спорт тото” за най-бърза обиколка в квалификацията в МХ 65 с време от 2:02:329 минути.

В  МХ 85 сс в първия манш победата да спечели Антонис Сагмалис от Гърция (Кавазаки), а във втория и първото място на подиума да бъде за Николай Малинов (България, Кавазаки, 47 точки).  Трети при 85 кубиковите машини и в двата манша завърши Димитър Грозданов (България, КТМ, 40 точки).
majk1Нашия  Майкъл  ( КТМ ) направи фантастичен уикенд и спечели квалификацията, както и двата състезателни манша.
В МХ1 битката за подиума беше много сериозна и в двата манша.
 В  МХ победител от днешния кръг с 45 точки се нареди Веселин Малинов (България, Кавазаки)veselin, който остана трети в първия, а спечели втория. След него в крайното подреждане са Владимир Попов (България, Кавазаки, 44 точки) и Юлиян Райчев (България, Кавазаки, 43 точки).
След края на състезанията на трибуната бяха наградени призьорите от различните класове за Балканския шампионат 2016-та година, който завърши в Троян.
МХ 65 – Крайно класиране за сезона :
  1. Виктор Бориславов (България- 156 точки)
  2. Мариус Канакис (Гърция- 150 точки)
  3. Аида Кояну (Румъния- 139 точки)
МХ 85- Крайно класиране за сезона:
  1. Антонис Сагмалис (Гърция- 172 точки)
  2. Николай Малинов (България- 165 точки)
  3. Кристиян Иванов (България- 133 точки)
МХ2- Крайно класиране за сезона:
  1. Тони Цветков – младши (България- 190 точки)
  2. Хакан Халми (България- 175 точки)
  3. Любомир Васев (България- 144 точки)
МХ1- Крайно класиране за сезона:
  1. Адриан Радута (Румъния- 239 точки)
  2. Християн Илиовски (Македония- 226 точки)
  3. Христофорос  Хараламбус (Кипър- 196 точки)
МХ- Крайно класиране за сезона :
  1. Юлиян Райчев(България- 181 точки)
  2. Веселин Малинов(България- 161 точки)
  3. Тони Цветков- старши(България- 141 точки)
В класирането по нации след сезона в Балканския шампионат шампион е България, пред Румъния и Кипър.