Волейболистите от Тетевен разбиха перничани

Отборът на Тетевен Волей (Тетевен) спечели изключително важното си гостуване си в Перник, като надигра Миньор
с 3:0 (25:23, 25:15, 25:18) в мач от четиринадесетия кръг на Суперлигата, игран  в местната зала Борис Гюдеров.

Така волейболистите от Тетевен взеха три много важни точки в Перник и твърдо си осигуриха място в плейофите на Суперлигата. Успехът бе шести за тях до сега, като с девет загуби и 20 точки те дори изпревариха ЦСКА и заемат седмо място във временното класиране, преди обаче да е завършил мача на Армейците с Арда.

Победата в този двубой бе еднакво важна и за домакини, и за гости, като двата съперника се хвърлиха с всички сили в първата част. Настъпи оспорвана борба, а резултатът вървеше точка за точка до равенството 23:23. В сублимния момент обаче Миньорци не издържаха на напрежението и отстъпиха в първия гейм. Това като че ли ги сломи и във втората част те започнаха унило, а Тетевен поведе с 8:3. До края на този гейм гостите увеличиха значително разликата и го затвориха безпроблемно, като поведоха с 2:0.

В третата част перничани отново се опитаха да се изправят, но придобили самочувствие, тетевенци не позволиха това да се случи, като диктуваха изцяло играта и затвориха мача с чиста победа.