Баскетболните отбори в Троян уверено печелят битка след битка

След победата на аматьорите ТИ ЕС ДИ СЪРВИЗ в събота срещу Академик Свищов , професионалистите от Чавдар Троян днес
  записаха втора победа в първата шестица на мъжката А група. Тимът се наложи над Шумен като домакин със 106-70 в мач от втория кръг. Така троянци имат 2 победи от 2 мача до момента, а Шумен е с една загуба.

Отборите изиграха равностойно първо полувреме, след което домакините имаха само 3 точки аванс. Те обаче изиграха смазваща трета част, в която вкараха 37 точки и допуснаха само 9 в коша си, за да решат мача. До края разликата стана още по-категорична.Радослав Кочев наниза 30 точки и хвана 13 борби за победителите, 27 отбеляза Ценко Наков, а 20 – Любомир Лилов. За Шумен с 23 точки и 17 борби се отчете Андрей Иванов, а 17 вкара Димитър Янчев.