Баскетболистите на Чавдар Троян продължават без загуба

Чавдар Троян продължава без загуба в Регион Изток от първенството на мъжката А група по баскетбол. В друг двубой от четвърти кръг тимът на Лъчезар Диков надига категорично като домакин Дунав Русе с 66-46.
Троянците водеха през целия мач убедително и закономерно стигнаха до успеха. Така те продължават с четири поредни победи, а русенци за без успех. В следващия кръг на 15-и ноември  Чавдар гостува на ИУ Варна в битка за първо място в Регион Изток, а Дунав Русе гостува на Академик Варна.
 Домакините определено доминираха под коша и постепенно през второто полувреме Чавдар увеличаваше преднината си като след третата част тя бе 20 точки, а в последната тя скочи почти до 30, за да стигне до успеха.
 Тимът на Диков доминираше убедително под коша като овладя цели 26 борби повече от своя съперник – 53 срещу 27. Домакините отбелязаха 21 точки след грешки на Дунав Русе