Чавдар Троян разгроми като гост Академик Благоевград

Преди няколко минути завърши поредното баскетболно шоу сътворено от  троянският "Чавдар".  Нашите момчета  сразиха като гост Академик Благоевград с 90-72 като водеха с над 20 точки почти през целия мач и нанесоха първа загуба за сезона на своя противник за сезона.
Това бе и първата среща между двата отбора за тази година.
Чавдар Троян започна силно двубоя, а домакините допуснаха доста грешки в нападение и не можеха да отбележат дълго време. Благоевградчани не можеха да намерят правилни ритъм на своето нападение и позволиха на съперника да поведе с над 20 точки още в средата на първата . Във втората част разликата бе почти до 30 точки. Чавдар обаче запази контрола на терена и след третата част отново водеше с 25 точки. Влизането в игра на  Ивайло Вучков за момент внесе свежест. Но не бе достатъчно  за благоевградчани.
   Дебют за Чавдар този сезон направи помощник-треньорът на Балкан Любомир Лилов, който бе и най-резултатен за победата с 24 точи.
Данаил Христов записа дабъл-дабъл за успеха на Чавдар Троян с 20 точки и 13 борби. Ценко Наков отбеляза 13, 11 имаше Тодор Колев, а с 10 завърши Радослав Кочев. За Академик Благоевград над всички със 17 точки и 9 борби бе Михаил Танев. Тодор Захариев отбеляза 13 и овладя 7 борби пред погледа на двамата си братя, а 10 имаше Иван Мирчев.